Váš poradce pan … mě požádal,  zda bych o své dobré zkušenosti s firmou I.P-Finance s.r.o. nenapsal pár slov. Jelikož jsem s jeho službami a službami této společnosti spokojen, souhlasil jsem.


Vážení, setkání s Vaším poradcem, panem …, proběhlo za poněkud zvláštních a pro mě nelehkých okolností. V létě jsem byl na dovolené v Chorvatsku a tam jsem na kole srazil německého turistu.


Po 8 měsících mi přišel účet za jeho léčení a ušlý příjem 930 000 Kč. Samozřejmě jsem u právníka zjišťoval, co s tím mohu dělat, a dozvěděl jsem se, že musím zaplatit.


Začal jsem si vyřizovat úvěr. Jeden známý mi řekl, ať se zkusím obrátit na pana … z Vaší firmy, že s ním má dobré zkušenosti. Tak jsem to zkusil.


Pan … si mě po telefonu vyslechl, a když jsem mu řekl, že si vyřizuji úvěr,  zeptal se mě, zda jsem ho již podepsal. Jakmile jsem mu řekl, že ne,  poradil mi, abych zatím nic nepodepisoval, a dohodli jsme se, že se sejdeme za dva dny u něj v kanceláři.


Při našem setkání zjišťoval, za jakých podmínek si vyřizuji úvěr. Když zjistil, o jaký se jedná úvěr a že je na 9,8 % úrok, zeptal  se mě, zda nemám nějakou nemovitost. Řekl jsem, že máme dům a chatu. Proč se ptá? Vysvětlil mi, že pokud tato nemovitost má dostatečnou hodnotu a není na ní dluh, může se vyřídit americká hypotéka, kde budou daleko výhodnější podmínky než u úvěru, který jsem si začal vyřizovat.


Vyřídil mi americkou hypotéku a jen první rok ušetřím na úrocích 26 040 Kč, a to nemluvím o sotva poloviční výši splátek.


Také jsem se ho zeptal, že se znovu může stát,  že já nebo někdo z rodiny můžeme někomu neúmyslně způsobit škodu. Co s tím. Pan … mi řekl, že na to existuje pojištění odpovědnosti za škody v běžném životě. Zeptal jsem se, kolik by takové pojištění stálo. Řekl, že pojištění na 10 000 000 Kč po celé Evropě pro celou mou rodinu by vyšlo zhruba na 1 600 Kč ročně. Na to jsem se ho zeptal já, proč mi to nikdy nikdo z těch lidí, co mi nabízeli a prodali různé pojistky, neukázal a nevysvětlil. Mohl jsem mít ušetřeno 930 000 Kč + úroky z úvěru. On mi odpověděl, že to je jeden z důvodů, proč se klientovi vyplatí pořídit si placené poradenství. Zaplatím 1 800 Kč za rok a dostanu informace o všem, co potřebuji, i když je za to odměna pro poradce zhruba 80-150 Kč.


Po své zkušenosti jsem si samozřejmě zaplatil takovéto poradenství.


Vaši společnost doporučuji všem svým známým, protože si myslím, že poskytuje služby pro běžného člověka, bez zbytečných okázalostí. Škoda jen, že jsem se s vaší firmou nesetkal před mou dovolenou v Chorvatsku.